The following teams are participating in our event.

Team Gender Age Group
Selects (knodel) U9 Boys Boys U9 Boarded Tier 1
Selects U9 Boys (knodel) Boys U9 Boarded Tier 1
Spurs Girls U9 Boarded Tier 1
Fort McMurray U9 Fury Boys U9 Boarded Tier 3
U9 Fury - Team Scott Boys U9 Boarded Tier 3
U9 Fury - Team Scott Boys U9 Boarded Tier 3
Rio Terrace U09B Boys U9 Boarded Tier 4
Camrose Vikings Boys U9 Boarded Tier 5
Leduc United U9B Boys U9 Boarded Tier 5
Beaumont (Durance) Girls U9 Boarded Tier 5
Beaumont Eagles (Cox) Girls U9 Boarded Tier 5
Aurora Stars Girls U11 Boarded Tier 1
Saints U11 Stelter Boys U11 Boarded Tier 2
Torres Boys U11 Boarded Tier 2
U11B - Sevilla Boys U11 Boarded Tier 2
Calglen Kickera Girls U11 Boarded Tier 2
FSJ Northern Strikers - U11B Boys U11 Boarded Tier 3
Swan City FC U11 Boys Competitive (Youssef-Bashar) Boys U11 Boarded Tier 3
Team Torres Boys U11 Boarded Tier 3
Blizzard Everton 12 Girls Girls U11 Boarded Tier 3
Calglen Force Girls U11 Boarded Tier 3
Bonnyville U11B Boys U11 Boarded Tier 4
U11 Boy X Fury Team (Fidel) Boys U11 Boarded Tier 4
U11 Boys Stone Boys U11 Boarded Tier 4
Willowby Dragons Girls U11 Boarded Tier 4
Beaumont (McConnell) - The Blueberries Boys U11 Boarded Tier 5
Cold Lake Blue Team Boys U11 Boarded Tier 5
Cold lake Red Dragons Boys U11 Boarded Tier 5
Horsehill U-11 Boys U11 Boarded Tier 5
U11B Martin - Krakens Boys U11 Boarded Tier 5
Cold Lake Dragons Girls U11 Boarded Tier 5
Griffins Girls U11 Boarded Tier 5
Thomson (Bluejays) Girls U11 Boarded Tier 5
Astra A Boys U13 Boys U13 Boardless T1
Swan City U13 Boys hp (Rojas-Ochoga) Boys U13 Boardless T1
Wolves (British Columbia) Boys U13 Boardless T1
Airdrie F.C. Dash 10 Girls U13 Boardless T1
Aurora Rangers Girls U13 Boardless T1
Astra B Boys U13 Boardless T2
Aurora Borealis Boys U13 Boardless T2
Aurora Sol Boys U13 Boardless T2
Calglen Falcons BU12 Boys U13 Boardless T2
Lakewood Celtinal Boys U13 Boardless T2
Viilans Sporting Boys U13 Boardless T2
Warriors U13B (De Benedetto) Boys U13 Boardless T2
ASTRA U13 Girls U13 Boardless T2
Aurora Ice Girls U13 Boardless T2
Blizzard Alliance 10G Girls U13 Boardless T2
Eastside Barca Girls U13 Boardless T2
Lakewood Thorns Girls U13 Boardless T2
Lakewood Thorns Girls U13 Boardless T2
NCFC Atletico Girls U13 Boardless T2
Red Deer Renegades U13G (Hesp) Girls U13 Boardless T2
Renegades Humphrey Girls U13 Boardless T2
U12 West Hills United Sparks Girls U13 Boardless T2
Okotoks United bu12 Boys U13 Boarded Tier 3
TRSA (Inda Camacho) Boys U13 Boarded Tier 3
Airdrie FC Flash 10 Girls U13 Boarded Tier 3
Blizzard Albion 10 Girls U13 Boarded Tier 3
Calgary Impact Girls U13 Boarded Tier 3
Swan City U13 Girls Comp (Atamanchuk-Malcolm) Girls U13 Boarded Tier 3
Airdrie F.C. Sporting 10 Boys U13 Boarded Tier 4
Bonnyville U13B Boys U13 Boarded Tier 4
Cold Lake U13 Boys Boys U13 Boarded Tier 4
Fort St. John Northern Strikers U13 Boys U13 Boarded Tier 4
Strathmore Strikers Boys U13 Boarded Tier 4
Whitecourt Warriors Boys U13 Boarded Tier 4
Calglen Galaxy Girls U13 Boarded Tier 4
Cold lake minor soccer U13 girls Girls U13 Boarded Tier 4
Derby Girls U13 Boarded Tier 4
Sherwood Park Thunder - U13 Lychak Girls U13 Boarded Tier 4
U13 Bonnyville Girls Girls U13 Boarded Tier 4
Horsehill Boys U13 Boarded Tier 5
SASA Impact 13B2 Boys U13 Boarded Tier 5
Beaumont Bullets Girls U13 Boarded Tier 5
Vipers Girls U13 Boarded Tier 5
Astra Boys U15 Boardless T1
Rasc u15 Boys U15 Boardless T1
ASTRA Red Girls U15 Boardless T1
MUSC United 09’ Girls U15 Boardless T1
Warriors U13 Urquia Girls U15 Boardless T1
Lakewood Galaxy Boys U15 Boardless T2
Airdrie FC Royals 08 Girls U15 Boardless T2
ASTRA Blue Girls U15 Boardless T2
Aurora Eclipse Girls U15 Boardless T2
CalGlen WHU Phoenix 08 Girls U15 Boardless T2
KC Trojans Amorin/Villaroel Girls U15 Boardless T2
Lakewood Leeds Girls U15 Boardless T2
MUSC Alliance Girls U15 Boardless T2
St. Albert Impact U15GT2 Girls U15 Boardless T2
Warriors U15G (De Benedetto) Girls U15 Boardless T2
FSJ Northern Strikers U15B Boys U15 Boarded Tier 3
Bonnyville U15B Boys U15 Boarded Tier 4
Camrose U15 Vikings Boys U15 Boarded Tier 4
Spruce Grove Saints (Laurie) Boys U15 Boarded Tier 4
Whitecourt Warriors Boys U15 Boarded Tier 4
NCFC 08 Chelsea Girls U15 Boarded Tier 4
Willowby Hurricanes Girls U15 Boarded Tier 4
Lewis Estates (Trithart) Boys U15 Boarded Tier 5
Leduc United Hoffman Girls U15 Boarded Tier 5
Astra UPP 1 Girls U17 Boardless T1
Sting FC (Moses) Girls U17 Boardless T1
Blizzard SC07 boys Boys U17 Boardless T2
BTB 06 competitive Chea Boys U17 Boardless T2
Blizzard Alliance 07G Girls U17 Boardless T2
Calglen Wild 07 Girls U17 Boardless T2
SW Sting FC U17G Tasic Girls U17 Boardless T2
NCFC 07 Napoli Girls U17 Boarded Tier 3
Scottish Seitinger Girls U17 Boarded Tier 3
Camrose Vikings Boys U17 Boarded Tier 4
Meadows (Fuernkranz) Boys U17 Boarded Tier 4
Penhold Piranhas Boys U17 Boarded Tier 4
Penhold Piranhas Boys U17 Boarded Tier 4
Bonnyville U17G Girls U17 Boarded Tier 4
Calglen Thunder Girls U17 Boarded Tier 4
Forshaw Beaumont Girls U17 Boarded Tier 5
Calglen Titans Girls U19 Boarded Tier 3
Whitecourt Warriors Boys U19 Boarded Tier 4
EWZSA Slush Cup

Locations

East Soccer Centre #5
12720 Victoria Trail
East Soccer Centre #6
12720 Victoria Trail
East Soccer Centre #7
12720 Victoria Trail
East Soccer Centre #8
12720 Victoria Trail
Millennium Place Maxwell
2000 Premier Way, Sherwood Park
Millennium Place MacMillan
2000 Premier Way, Sherwood Park
South Soccer Centre #10
6520 Roper Road
South Soccer Centre #11
6520 Roper Road
South Soccer Centre #12
6520 Roper Road
South Soccer Centre #09
6520 Roper Road
St Albert Servus Sarasota N
400 Campbell Road, St. Albert
St Albert Servus Tudor Glen S
400 Campbell Road, St. Albert
West Soccer Centre #1
17415 106A Avenue
West Soccer Centre #2
17415 106A Avenue
West Soccer Centre #3
17415 106A Avenue
West Soccer Centre #4
17415 106A Avenue